بهبود مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی

بهبود مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی


به نظر می‌رسد که مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی مشکل عمده بسیاری از افراد است که می‌بایست راه‌حلی برای آن پیدا کرد. در این نوشته به تعدادی از راهکارها برای بهبود این مهارت اشاره کرده‌ایم.

 

1) گستره لغات خود را افزایش دهید

برای اینکه بتوانید منظور خود را براحتی در زبان انگلیسی بنویسید، لازم است دایره لغاتتان را بهبود بخشید. منظور از این جمله، تشخیص معنای بسیاری از کلمات نیست بلکه هدف این است که خود شما بتوانید از آن‌ها به درستی در جملاتتان استفاده کنید. برای این کار تنها درست کردن لیستی از واژگان جدید کافی نیست و باید کلمات جدید را با آوردن آن‌ها در مثال تمرین کنید.

نکته: سعی کنید هنگام یادگیری یک کلمه جدید، حالات مختلف آن و همچنین حرف اضافه‌ای که معمولا با آن همراه است را همزمان تمرین کنید و به خاطر بسپارید. برای مثال، هنگام یادگیری کلمه depend، حالات مختلف و حرف اضافه آن را نیز یاد بگیرید (to depend on، to be dependent on، (a dependent.

 

2) در هجی کلمات ماهر شوید

شما باید هجی درست کلمات را بدانید. املای غلط کلمات، معنای جمله شما را عوض می‌کند. برای مثال لغت bare و bear تلفظ یکسانی دارند اما اولی به معنای “برهنه” و دومی “خرس” می‌باشد. علاوه بر این، اشتباه املایی، فهمیدن نوشته شما را برای خواننده نیز دشوار می‌کند.

نکته: برای بهبود این مهارت می‌توانید از فلش‌کارت استفاده کنید و در اوقات فراغت مروری بر این کلمات داشته باشید.

 

خواندن متون انگلیسی به مهارت نوشتاری‌ کمک زیادی می‌کند
خواندن متون انگلیسی به مهارت نوشتاری‌ کمک زیادی می‌کند

 

3) به طور مرتب مطالعه کنید

اغلب افراد اعتقاد دارند که خواندن متون انگلیسی به مهارت نوشتاری‌شان کمک زیادی می‌کند. خواندن یکی از راه‌های اصلی ایده گرفتن راجع به شکل‌های مختلف نوشتن است و به ما کمک می‌کند تا نحوه درست استفاده از لغات را در جملات ببینیم و یاد بگیریم.

نکته: کتاب‌ها و مقالاتی را انتخاب کنید که موضوع آن‌ها برایتان جذاب باشد. یادگیری به هیچ عنوان نباید کسالت‌آور باشد. سعی کنید هر متنی را بارها بخوانید تا جایی که نسبت به استفاده از کلمات و اصطلاحات جدید آن اطمینان حاصل کنید.

 

4) دانش خود را در دستور زبان انگلیسی ارتقا دهید

دستور زبان، از جهت بهبود کیفیت مهارت شما در نوشتن، اهمیت زیادی دارد. همواره سعی کنید از زمان مناسب افعال استفاده کنید و در نقطه‌گذاری دقت کافی را داشته باشید. نقطه‌گذاری درست در تمیزی و روان بودن نوشته شما تاثیر زیادی دارد.

نکته: همیشه از روی نوشته خود دو بار بخوانید. مرحله اول به دنبال اشتباهات کلی خود باشید و در دومین مرحله به گرامرهایی که استفاده کرده‌اید دقت کنید، بخصوص آن‌هایی را که به تازگی یاد گرفته اید.

 

بهترین راه برای بهبود مهارت نوشتاری، همراه داشتن قلم و کاغذ است
بهترین راه برای بهبود مهارت نوشتاری، همراه داشتن قلم و کاغذ است

 

5) همین حالا شروع کنید

نوشتن ممکن است ترسناک به نظر برسد. با این وجود، بهترین راه برای بهبود آن، داشتن قلم و کاغذ یا نشستن جلوی کامپیوتر و نوشتن است. شما برای نوشتن یک متن احتمالا مجبور به تهیه چند نسخه از آن هستید، زیرا حتی نویسندگان حرفه‌ای هم اولین نسخه خود را کامل نمی‌دانند و آن را تغییر می‌دهند.

به یاد داشته باشید که هر کاری به تمرین نیاز دارد و بهترین زمان برای شروع به یادگیری همین حالا است.

با شرکت در کلاس‌های آکادمی زبان نوبل می‌توانید علاوه بر یادگیری سایر مهارت‌ها، نسبت به یادگیری مهارت نوشتاری خود خاطر جمع شوید.

 

منبع: englishlive.ef.com