مزایای آزمون آیلتس

مزایای آزمون آیلتس


آزمون آیلتس ، معروف‌ترین آزمون جهانی برای سنجش میزان درک مطلب و مهارت در زبان انگلیسی است. این آزمون توسط کنسول‌گری بریتانیا، سازمان سنجش کمبریج و IDP استرالیا برگزار ‌می‌شود. اگر قصد ثبت‌نام در دانشگاه، کالج و یا اخذ ویزای کار در کشور‌هایی مثل انگلستان، استرالیا، نیوزلند و کانادا را دارید، آزمون آیلتس در زمینه اهداف آموزشی و یا کاری بسیار کارآمد است.

 

آزمون آیلتس آکادمیک برای پذیرش تحصیلی و ‌ آیلتس جنرال برای اهداف مهاجرتی برگزار ‌می‌شود
آزمون آیلتس آکادمیک برای پذیرش تحصیلی و ‌ آیلتس جنرال برای اهداف مهاجرتی برگزار ‌می‌شود

 

هدف‌ شما از گذراندن آیلتس هرچه که باشد، محتوا، ممتحن، ساختار، میزان دشواری و حتی چگونگی نمره‌دهی در این آزمون یکسان است. چنانچه از نتیجه آزمون راضی نباشید ‌می‌توانید مجددا و بدون هیچ محدودیتی آزمون را تکرار کنید. در بسیاری از کشورها، مراکز آزمون، کلاس‌های آمادگی آیلتس را به صورت حضوری و آنلاین برگزار ‌می‌کنند. آزمون آیلتس آکادمیک برای پذیرش تحصیلی و‌ آیلتس جنرال برای اهداف مهاجرتی برگزار ‌می‌شود. آیلتس لایف اسکیلز، آزمون جدید مورد تایید وزارت آموزش انگلستان است که برای اخذ ویزای این کشور الزا‌می‌است.

 

آیلتس با هدف مهاجرت تحصیلی

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید، در جریان باشید که در اکثر دانشگاه‌های جهان به ویژه دانشگاه‌های انگلستان، این آزمون قابل پذیرش است. اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری هستید، آیلتس بهترین گزینه است. ‌می‌توانید سایت دانشگاه مورد نظر خود را جهت کسب اطلاعات از  نوع آزمون و نمره مورد نیاز آن بررسی کنید. به عنوان دانشجویی بین‌الملی، باید بتوانید توانمندی درک زبان انگلیسی خود را برای فهم محتوای درسی دانشگاه ارائه کنید. برای مقاطع بالاتر از کارشناسی، نیاز به کسب نمره بالاتری است.

 

توانمندی‌های زبانی، یکی از اصلی‌ترین الزامات شغلی است که منجر به موفقیت کاری ‌می‌شود
توانمندی‌های زبانی، یکی از اصلی‌ترین الزامات شغلی است که منجر به موفقیت کاری ‌می‌شود

 

آیلتس برای اخذ ویزای کار

اثبات مهارت زبانی، یکی از الزامات کسب ویزا و درنتیجه مهاجرت کاری است. توانمندی‌های زبانی، یکی از اصلی‌ترین الزامات شغلی است که منجر به موفقیت کاری ‌می‌شود. اگر متقاضی ویزای کاری هستید، به چیزی بیش از سطح مکالمه روزمره نیاز دارید.

  • در ویزای کار انگلستان، متقاضی ‌می‌بایست در هر یک از چهار مهارت، حداقل نمره ۶.۵ را کسب کند.
  • در ویزای کار استرالیا، حداقل این نمره در آیلتس جنرال ‌۵ و در آیلتس آکادمیک نمره ۶ است.
  • در نیوزلند، نمره ۴، حداقل نمره اورال مورد نیاز در هر دو آیلتس جنرال و آکادمیک است.
  • در کانادا، متقاضیان باید نمره مورد نیاز را از موسسات آموزشی و کارفرمایان به طور مستقیم جویا شوند.

در همه این کشورها، کمترین نمره مورد نیاز، با توجه به سازمانی که در آن تقاضای کار داده‌اید تعیین ‌می‌شود. برای کسب یک سری از مشاغل، متقاضی باید در هر مهارت حداقل نمره ۶ بگیرد در حالی که برای تدریس در هر مهارت نمره ۷ مد نظر است.

 

آیلتس برای مهاجرت

دولت بریتانیا، آزمون آیلتس را برای اخذ ویزای شهروندی در اولویت قرار داده است. دلیل این امر این است که مهاجران بتوانند با مهارت زبانی خوب خود، با محیط کاری و اجتماعی جدید سازگار شوند. این آزمون به عنوان سنگ محک جهت کنترل نرخ مهاجرت است.

آیلتس لایف اسکیلز فقط در سطح A۱ و A۲ برگزار می‌شود. در پایان آزمون نتیجه به صورت “قبول” و “مردود” اعلام ‌می‌شود.

 

منبع: admissiontestportal.com