چطور هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی، لهجه فارسی نداشته باشیم؟

چطور هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی، لهجه فارسی نداشته باشیم؟


آیا حدس زدن اصالت افراد از روی لهجه آن‌ها هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی کار آسانی است؟ در این مقاله، راهکارهای مهم و کاربردی برای خلاص شدن از لهجه فارسی را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم.

 

سعی کنید لهجه‌تان را در زبان انگلیسی متناسب با ویژگی‌های شخصیتی خود انتخاب کنید
سعی کنید لهجه‌تان را در زبان انگلیسی متناسب با ویژگی‌های شخصیتی خود انتخاب کنید

 

۱. انتخاب لهجه

لهجه درست را مطابق با ویژگی شخصیتی خود انتخاب کنید. این طیف لهجه‌ها شامل لهجه باکلاس بریتانیایی، لهجه باحال آمریکایی و یا لهجه خسته استرالیایی است. بعد از انتخاب لهجه مورد نظر، سعی کنید همان را ادامه دهید و در انتخاب خود ثابت قدم باشید. اگر تصمیم به انتخاب لهجه آمریکایی دارید، باید دقت کنید از انتخاب واژگان بریتانیایی بجای آمریکایی هنگام صحبت کردن پرهیز کنید.

 

۲. تماشای فیلم به زبان انگلیسی

پر واضح است که تماشای فیلم به زبان انگلیسی برای بهبود و ارتقا سطح لهجه، از اهمیت بسیاری برخوردار باشد. خودتان را مجبور به تماشای برنامه‌های تلویزیونی، فیلم و ویدئو‌های یوتیوب کنید. با این کار، گوش شما به لهجه درست عادت می‌کند. علا‌وه بر این، می‌توانید فیلم‌هایی که قبلا دیده‌اید را دوباره به زبان اصلی ببینید. شاید این کار در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما اگر تماشای فیلم‌ها را با زیرنویس شروع کنید، به مرور زمان برایتان ساده‌تر خواهد شد. اگر هنوز از انتخاب فیلم مورد علاقه‌تان مطمئن نیستید، می‌توانید به لیست فیلم‌های موجود در سایت نتفلیکس و یا حتی نماوا و فیلیمو مراجعه کنید.

 

یادگیری تلفظ‌ها در زبان انگلیسی ممکن است کمی دشوار به نظر آیند
یادگیری تلفظ‌ها در زبان انگلیسی ممکن است کمی دشوار به نظر آیند

 

۳. با دقت گوش دهید

زبان انگلیسی، زبانی ریتمیک است. بنابراین تنظیم صدا و ریتم، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در زبان ایتالیایی، هر کلمه به همان شکل نوشتاری خود تلفظ می‌شود اما زبان انگلیسی اینطور نیست. به همین علت یادگیری زبان انگلیسی ممکن است کمی دشوار باشد. علاوه بر این، دقت در تلفظ واژه‌هایی مثل برگر، اسپاگتی و .. با تلفظ آمریکایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

۴. جملات را بلند تکرار کنید‌

کار نیکو کردن از پر کردن است. اگر فردی را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید با خودتان صحبت کنید. حتی می‌توانید جلو آینه صحبت کنید. علاوه بر این برای بهبود تلفظ، می‌توانید از روی متون بلند بخوانید. اگر از اصطلاحی در فیلمی خوشتان آمد، چند بار با صدای بلند آن را تکرار کنید. متن آهنگ مورد علاقه‌تان را حفظ کنید و آن را بلند تکرار کنید.

 

سعی کنید در کلاس زبان انگلیسی همواره برای مکالمه و روخوانی متون داوطلب شوید
سعی کنید در کلاس زبان انگلیسی همواره برای مکالمه و روخوانی متون داوطلب شوید

 

۵. از هر فرصتی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی استفاده کنید

اگر دوستی برای تمرین زبان انگلیسی ندارید، سعی کنید در مدرسه تمرین کنید. همیشه در کلاس زبان مدرسه، برای مکالمه و روخوانی متون انگلیسی داوطلب شوید. هر چقدر فعال‌تر باشید، سریع‌تر زبان را فراخواهید گرفت. یکی دیگر از راهکارهای تقویت زبان انگلیسی، سفر به خارج از کشور است. می‌توان گفت این روش بهترین راه خلاص شدن از شر لهجه فارسی است. در پایان، اگر به دنبال ارتقا سطح مکالمه و مهارت‌های زبانی هستید، راهی به جز تلاش و تمرین وجود ندارد.

 

منبع: ef.com

مکالمه زبان انگلیسی غرب تهران, تدریس خصوصی زبان تهران, بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی تهران, موسسه آموزش زبان انگلیسی غرب تهران