تغییرات بخش لیسنینگ آزمون آیلتس در سال 2020

تغییرات بخش لیسنینگ آزمون آیلتس در سال 2020


بر اساس اعلام رسمی سایت www.ielts .org، از تاریخ 4 ژانویه 2020، بخش لیسنینگ آزمون آیلتس با تغییراتی جزئی همراه بود.

1) تغییر لغت “section” به “part”

2) حذف شماره صفحه

3) حذف پخش مثال در بخش اول لیسنینگ

 

تغییرات بخش لیسنینگ آزمون آیلتس در سال 2020
تغییرات بخش لیسنینگ آزمون آیلتس در سال 2020

 

تغییر اول:

لغت “section” به “part” تغییر کرد.

واژه “section” که برای بخش‌های مختلف آزمون به کار گرفته می‌شد، به لغت “part” تغییر کرد. یعنی به جای اینکه سر جلسه آزمون با واژه “section 1” و “section 2” و…  مواجه باشید، “part 1” و “part 2″را مشاهده خواهید کرد. به این ترتیب بخش لیسنینگ شامل 4 پارت خواهد بود که هر پارت شامل 10 سوال می‌باشد.

تغییر دوم:

شماره صفحه‌ها حذف شد.
از این تاریخ در بخش لیسنینگ آزمون آیلتس، به جای درج شماره صفحه، تنها شماره سوال را مطرح خواهند کرد. یعنی به جای اینکه از شما بخواهند به سوال 1 تا 5 در صفحه x نگاه کنید، تنها شماره سوال بدون ذکر شماره صفحه را عنوان خواهند کرد.

 این تغییر مشکلی در آزمون ایجاد نمی‌کند، چرا که تنها یک سری سوال با شماره 1 تا 5 وجود دارند و پیدا کردن آن‌ها بسیار ساده خواهد بود.

تغییر سوم:

پخش مثال در بخش اول لیسنینگ حذف شد.
پیش از ایجاد این تغییرات، در ابتدای بخش اول لیسنینگ آزمون آیلتس، بخشی کوتاه از یک مکالمه، دوبار پخش می‌شد. اولین بار برای نشان دادن این که جواب چیست و کجا قرار دارد و سپس مجددا به عنوان بخشی از آزمون اصلی تکرار می‌شد. پس از اعمال تغییرات، بخش اول آزمون تنها یک بار و بدون تکرار هیچ قسمتی از آن پخش خواهد شد. بنابراین باید بلافاصله بعد از شروع تست برای شنیدن دقیق و پاسخ دادن به سوالات آماده باشید.

این موارد، سه تغییر کوچک در آزمون آیلتس 2020 هستند. لازم به ذکر است که محتوای این آزمون بدون تغییر خواهد بود.

موفق باشید

 

آموزشگاه زبان شهرک غرب, دوره فشرده آیلتس, تدریس خصوصی زبان تهران, دوره فشرده آیلتس, آموزشگاه زبان انگلیسی شهرک غرب, خانه آیلتس غرب تهران