معرفی چند راهکار موثر برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از موسیقی

معرفی چند راهکار موثر برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از موسیقی


موسیقی یکی از بهترین و موثرترین روش‌های یادگیری زبان است. حتما ذهن شما هم پر از آهنگ‌هایی است که هیچ وقت برای حفظ کردن آن‌ها تلاشی نکرده‌اید. پس چرا از این فرصت برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده نکنید؟! در این نوشته چند راهکار عالی برای یادگیری زبان از طریق موسیقی را آورده‌ایم.

 

سعی کنید آهنگ‌های انگلیسی را به لیست ترانه‌های خود اضافه کنید
سعی کنید آهنگ‌های انگلیسی را به لیست ترانه‌های خود اضافه کنید

 

برترین موسیقی‌های دنیا

از آنجایی که زبان انگلیسی، زبانی بین‌المللی است، آهنگ‌های موجود در این زبان در جوامع مختلف محبوبیت زیادی دارد. شما می‌توانید بهترین آهنگ‌ها را در گوگل جستجو کرده و از میان ترانه‌های انگلیسی، تعدادی از آن‌ها را انتخاب کنید.

پیدا کردن ترانه انگلیسی کار سختی نيست. در هر شهر و کشوری که باشید می‌توانید از طریق اینترنت آهنگ‌های انگلیسی را پیدا کنید.

سعی کنید گوش کردن به موسیقی را در برنامه خود قرار دهید. اگر لیستی از آهنگ‌های گوناگون مخصوص باشگاه و یا مسیر خانه تا محل‌کارتان دارید، سعی کنید آهنگ‌های انگلیسی را نیز به آن‌ها اضافه کنید. با این کار خیلی زود کلمات و اصلاحات جدید را یاد خواهید گرفت.

 

به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید؟ جهت ثبت مشاوره رایگان در آکادمی زبان نوبل کلیک کنید.

 

وقتی به ترانه‌ای گوش می‌دهید سعی کنید معنای آن را درک کرده و آن را با خود زمزمه کنید. به لغات و عبارات توجه کنید. چه مقدار از آن را به طور کامل متوجه می‌شوید؟ درک چه لغاتی برایتان سخت است؟ سعی کنید آن‌ها را یادداشت کنید و سپس متن ترانه را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از سایت YouTube و یا Genius استفاده کنید.

این بار همزمان با گوش کردن موسیقی، به متن آهنگ نگاه کنید و بخوانید. اگر خوش شانس باشید می‌توانید ترجمه متن آهنگ را نیز در سایت Lyrics Translate پیدا کنید. برای درک لغاتی که معانی آن‌ها را نمی‌دانستید می‌توانید از دیکشنری و یا Google Translate استفاده کنید.

 

یکی از روش‌های بسیار کاربردی جهت یادگیری زبان، گوش کردن به رادیو است
یکی از روش‌های بسیار کاربردی جهت یادگیری زبان، گوش کردن به رادیو است

 

رادیو

یکی از روش‌های بسیار کاربردی جهت یادگیری زبان، گوش کردن به رادیو است. یکی از ابزارهای عالی برای یادگیری زبان از طریق گوش کردن، Tune In است. در این اپلیکیشن شما می‌توانید شبکه و یا پادکست مورد علاقه‌تان به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را با انتخاب موقعیت مکانی دلخواه خود پیدا کنید. یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن امکان انتخاب منابع انگلیسی با لهجه‌های آمریکایی، بریتانیایی و یا استرالیایی است. در این اپلیکیشن شما می‌توانید موضوع مورد علاقه خود را نیز جستجو کنید.

در میان این مجموعه شبکه‌ها شما به راحتی می‌توانید شبکه‌ای که با لهجه مد نظرتان تناسب داشته باشد پیدا کنید.

 

خواندن روی موسیقی بی‌کلام یکی دیگر از روش‌ها برای تمرین زبان است
خواندن روی موسیقی بی‌کلام یکی دیگر از روش‌ها برای تمرین زبان است

 

خواندن روی موسیقی بی کلام (کارائوکی)

خواندن آهنگ انگلیسی برای افرادی که به تازگی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اند، احتمالا توقع زیادی باشد. اما هر چند معنی کلمات برایتان مشخص و آشنا نباشند ولی این روش برای یادگیری، بسیار کاربردی است. اگر انجام این کار در حضور دیگران برایتان سخت و پراسترس است می‌توانید این تمرین را در منزل خود انجام دهید و متن آهنگ‌ها را حفظ کرده و روی موسیقی بی‌کلام بخوانید.

برای این کار ابتدا یک آهنگ معروف را پیدا کنید. هرچه این آهنگ معروف‌تر باشد احتمال پیدا کردن متن آن راحت‌تر است. می‌توانید این تمرین را با آهنگ Without Me به خوانندگی Halsey شروع کنید و برای پیدا کردن متن آن از یوتیوب استفاده کنید. از این طریق علاوه بر اینکه کلمات و گرامرهای جدیدی را می‌آموزید، بلکه تلفظتان نیز بهبود خواهد یافت.

استفاده از موسیقی به هر روشی، یکی از ساده‌ترین راه‌های یادگیری زبان است.

 

تدریس زبان غرب تهران  ,آموزشگاه زبان انگلیسی شهرک غرب , مشاوره رایگان , آموزش زبان انگلیسی غرب تهران , آکادمی زبان نوبل , تدریس خصوصی زبان انگلیسی تهران