چگونه در یک مکالمه انگلیسی شرکت کنیم؟

چگونه در یک مکالمه انگلیسی شرکت کنیم؟


تمرین کردن برای بهبود تسلط در مکالمه، امری ضروری است. اما چطور می‌توانید در انگلیسی سر صحبت را با افراد مختلف باز کنید. به خصوص وقتی که با یک انگلیسی زبان صحبت می‌کنید.

 

دو مشکل اصلی زبان‌آموزان، زمانی است که می‌خواهند در یک گفتگو شرکت کنند.

اولین مشکل این است که انگلیسی زبانان سریع صحبت می‌کنند و همین فهمیدن آن‌ها را دشوار می‌سازد.

دوم اینکه پیداکردن زمان مناسب برای شرکت در گفتگوی آن‌ها مشکل است. و عملا زمانی که کلمه و یا اصطلاح مناسبی برای مشارکت در صحبتشان به ذهنتان می‌رسد، آن‌ها موضوع مورد بحثشان را تغییر می‌دهند.

چگونه در زبان انگلیسی سر صحبت را باز کنیم؟
چگونه در زبان انگلیسی سر صحبت را باز کنیم؟

چطور یک گفتگو را به زبان انگلیسی شروع کنیم؟

برای این کار سه راه وجود دارد:

دیگران را منتظر نگه دارید.

از اصطلاحاتی استفاده کنید که توجه افراد را جلب می‌کند و آن‌ها را منتظر ادامه صحبت شما می‌گذارد. برای مثال: “خب، من فکر می‌کنم…”.

این اصطلاح‌های کوتاه به شما زمان می‌دهند تا درباره اینکه چطور صحبتتان را به پایان برسانید فکر کنید.

صحبت آن‌ها را مودبانه قطع کنید.

شما می‌توانید منتظر یک مکث طبیعی در گفتگوی آنها باشید تا با آنچه می‌خواهید بگویید شروع کنید. اما اگر مکثی در کار نبود، شما می‌توانید بگویید: “بله، حق با شماست، و…”.

پریدن وسط صحبت دیگران اگر به قصد تایید و بیان موافقت شما با آن‌ها باشد، ایده بسیار خوبی است. ما عموما افرادی که ما را تایید می‌کنند، دوست داریم. و به همین دلیل وقتی صحبتمان را قطع می‌کنند، ناراحت یا عصبانی نمی‌شویم.

مکالمه را به عقب برگردانید.

از آنجا که مکالمات انگلیسی زبانان به سرعت پیش می‌رود، شما باید به دنبال راهی باشید تا بتوانید به موضوع قبلی برگردید و با آن‌ها مشارکت کنید. این اتفاق به خصوص زمانی پیش می‌آید که شما لغت و اصطلاح مناسب را بعد از تغییر موضوع به یاد می‌آورید.

ممکن است شروع مکالمه با بازگشت به موضوع قبلی عجیب به نظر برسد، اما در حقیقت انگلیسی زبانان، خودشان همیشه این کار را انجام می‌دهند. پس شما هم می‌توانید جمله‌ای مانند جمله زیر بگویید:

“برگردیم به صحبتی که داشتیم می‌کردیم…”.

 

منبع: https://www.english-at-home.com