چرا زبان انگلیسی یاد بگیریم

چرا زبان انگلیسی یاد بگیریم


سوالی که برای اغلب افراد وجود دارد این است که آیا وقت گذاشتن برای یادگیری زبان انگلیسی فایده‌ای دارد یا نه. شما تا الان تنها به زبان مادری خود صحبت کرده‌اید و همین زبان کم و بیش کارتان را راه انداخته است. اما نیاز به یادگیری زبان انگلیسی وقتی نمود پیدا می‌کند که قصد سفر یا تحصیل در خارج از کشور خود را داشته باشید، به دنبال کار در یک شرکت بین‌المللی باشید، بخواهید نسبت به سایر فرهنگ‌ها اطلاعات کسب کنید و یا اینکه با افراد بیشتری در سراسر دنیا دوست شوید.

اگر این موارد برای شما اهمیت دارند، مطمئنا یادگیری این زبان برای شما بسیار ضروری است.

 

انگلیسی زبان رسمی بسیاری از کشورها است
انگلیسی زبان رسمی بسیاری از کشورها است

 

زبان انگلیسی زبان رسمی 55 کشور دنیاست و به طور گسترده در بیش از 100 کشور مورد استفاده است

احتمالا ذهن شما بیشتر به سمت کشورهایی چون استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، آمریکا، کانادا و آفریقای جنوبی می‌رود. در حالی که این زبان به این تعداد کشورها ختم نمی‌شود. انگلیسی زبان رسمی بسیاری از کشورهای آفریقایی، آسیایی و کشورهای حوزه کارائیب است. این کشورها شامل کنیا، نیجریه، فیلیپین، جامائیکا، باهاماس، هند، سنگاپور، فیجی، وانوتو و بسیاری دیگر می‌شود که شما می‌توانید با مردم بومی آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت کنید.

 

حدود دو میلیارد انگلیسی زبان در دنیا وجود دارد

استفاده از این زبان به قدری گسترش یافته است که به آن لقب “زبان جهانی” و یا “زبان میانجی” (لینگوا فرانکا) داده‌اند. از آنجا که بیش از 360 میلیون نفر انگلیسی را به عنوان زبان اصلی خود استفاده می‌کنند، بعد از زبان چینی ماندارین و اسپانیایی، بیشترین افراد را به خود اختصاص می‌دهد. در کل حدود دو میلیارد نفر انگلیسی را به عنوان زبان اول، دوم و سوم یا حتی چهارم صحبت می‌کنند. در اروپا 38 درصد، انگلیسی را در حد مکالمه استفاده می‌کنند. بنابراین اگر قرار است تنها یک زبان خارجی را یاد بگیرید و نسبت به زمانی که برای یادگیری آن می‌گذارید بیشترین استفاده را ببرید، قطعا زبان انگلیسی بهترین گزینه برای شماست.

 

زبان انگلیسی در روابط بین‌المللی حرف اول را می‌زند

از ابزار چاپ سنتی گرفته تا اینترنت و روابط بین‌المللی، همگی به طور غالب از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. این زبان در محیط‌های آکادمیک و ارتباطات هوایی و دریایی نقشی اساسی ایفا می‌کند و زبان رسمی کمیته بین‌المللی المپیک، سازمان ملل، ایستگاه فضایی بین‌المللی، ناتو، اینترپل و اتحادیه اروپا است. اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی، پیدا کردن شغلی بین‌المللی و یا دیپلماتیک است نگران نباشید زیرا لازم نیست که شما از همان ابتدا انگلیسی را روان و کامل صحبت کنید. بعد از قوی کردن پایه زبان، برای سرعت بخشیدن به یادگیری خود تمرین کنید، توانایی نوشتاری خود را بهبود بخشید و اعتماد به نفستان را در مکالمه افزایش دهید و جهت پیشرفت سریع‌تر خود فرض کنید که در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل و زندگی می‌کنید.

 

رابطه زبان انگلیسی با هنر، فرهنگ و سرگرمی‌های بین‌المللی

دلایل زیادی برای قدرت این زبان وجود دارد که از جمله آن‌ها انعطاف‌پذیری، قابلیت تکامل، ارتباط با سایر زبان‌ها و تعداد قابل توجهی از افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند، می‌باشند. فقط کافی است به احاطه فیلم‌های انگلیسی در گیشه بلیط فروشی و صنعت موسیقی و همچنین تنوع سریال‌های انگلیسی زبان در سرویس‌هایی چون Netflix توجه کنید.

 

تجارت جهانی نیز به طور عمده به زبان انگلیسی انجام می‌شود

 

کاربرد زبان انگلیسی در مشاغل مختلف

انگلیسی ابزاری مهم در بانکداری و دنیای تجارت است. جایی که بزرگترین شرکت‌ها از جمله Sodexo، Yokohama، Honda، و Siemens، انگلیسی را به عنوان زبان میانجی بکار برده‌اند و یا قصد دارند این کار را انجام دهند. تجارت جهانی نیز به طور عمده به زبان انگلیسی انجام می‌شود، زیرا معاملات جهانی باید بر اساس زبانی منعقد شوند که احتمالا بین همه طرف‌های معامله مشترک باشد. این زبان معمولا زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی زبانی پرکاربرد در استفاده از اصطلاحات و انتشار نظریه‌ها و در نتیجه در بسیاری از آموزش‌های عالی می‌باشد.

 

تا سال 2050 نیمی از جمعیت جهان به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد

تا همين لحظه یک چهارم جمعیت جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و علاوه بر این، میلیون‌ها نفر دیگر در حال یادگیری این زبان به طور جدی هستند. طبق تخمین‌های صورت گرفته، تا سال 2050 نیمی از جمعیت جهان تا حدودی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. به گفته متخصصان بسیاری از جمله جان میکورتر، زبان‌شناس موسسه منهتن، این حد از تسلط یک زبان در تاریخ بی‌سابقه است و کاهش استفاده از این زبان به عنوان زبانی جهانی بسیار بعید به نظر می‌رسد. همان طور که سایر زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی و چینی نیز روز به روز رشد کرده و معروف‌تر می‌شوند.

 

زبان انگلیسی پل ارتباطی شما با جهان است

اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی، سفرهای خارجی متعدد، آشنایی با فرهنگ‌های متفاوت، برقراری تعامل آسان با انگلیسی زبان‌ها یا سایر دانشجوها، تبدیل شدن به یک کارآفرین، تحصیل و یا کار در خارج از کشور و … باشد، تقویت مهارت‌هایتان در این زبان به شما در راستای رسیدن به این اهداف کمک خواهد ‌کند. به یاد داشته باشید که همزمان با گسترش زبان انگلیسی و افزایش تعداد افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند، نمی‌توان آن را تنها متعلق به انگلیسی زبان‌ها دانست بلکه باید گفت که این زبان به کل جهان تعلق دارد.