غذاهای انگلیسی

غذاهای انگلیسی


توریست‌هایی که به شهر لندن می‌آیند معمولا از دیدن انواع غذاها از سراسر دنیا شگفت‌زده می‌شوند. اما سوالی که عموما پرسیده می‌شود این است که غذاهای انگلیسی و مواد اولیه آن‌ها چیست و از کجا می‌توانیم خریداری کنید؟

در اینجا به چند مورد از غذاهای انگلیسی اشاره می‌کنیم.

 

سس گوشت، جزء جدا نشدنی وعده‌های غذایی انگلیسی‌ها
سس گوشت، جزء جدا نشدنی وعده‌های غذایی انگلیسی‌ها

 

۱. سس گوشت

انگلیسی‌ها عاشق سس گوشت یا گریوی هستند. آن‌ها این سس را روی تمام غذاهای داغ می‌ریزند. سس گوشت جزء جدا نشدنی وعده‌های غذایی انگلیسی‌ها محسوب می‌شود. این سس، عصاره گوشت است که با آرد و یا نشاسته ذرت غلیظ شده است و به طور سنتی در پارچ های کوچک و روی میز نهارخوری سرو می‌شود. از آنجا که این سس بسیار مغزی است، آن را خیلی کم روی غذاهایشان می‌ریزند. این غذا ارزش امتحان کردن را دارد‌ و شما می‌توانید آن را در سراسر رستورانهای لندن پیدا کنید. می‌توانید از سایت visit London برای پیدا کردن بهترین غذاها در رستوران و کافه‌های لندن استفاده کنید.

 

پودینگ یورکشایر، غذای مورد علاقه بریتانیایی‌ها
پودینگ یورکشایر، غذای مورد علاقه بریتانیایی‌ها

 

2. پودینگ یورکشایر

این پودینگ از آرد، آب ‌و تخم مرغ تهیه شده و معمولا خیلی پر ادویه نیست و با کمی سس گوشت، فوق‌العاده می‌شود. پودینگ یورکشایر به عنوان بخشی از غذای اصلی، با گوشت و یا مرغ سرو می‌شود. متراکم یا پفکی بودن این غذا بستگی به سرآشپز دارد اما معمولا در کنار غذاهای کبابی، فوق العاده به نظر می‌رسد. اگر این پودینگ را دوست دارید، می‌توانید به نزدیک‌ترین رستوران در محل اقامت خود در لندن سری بزنید. مطمئنا این غذا در منوی همه رستوران‌ها موجود است.

 

پودینگ تافی، دسر محبوب انگلیسی‌ها
پودینگ تافی، دسر محبوب انگلیسی‌ها

 

۳. پودینگ تافی

این دسر مغذی دارای بافتی چسبناک است که روی آن تافی ریخته می‌شود. پودینگ تافی، دسری محبوب برای اکثر افراد می‌باشد و در مهمونی‌های شبانه جزئی جدانشدنی است. مواد تشکیل دهنده این دسر شامل خرما بدون هسته، کره، آرد، شکر و تخم مرغ است و مدت زمان پخت آن ۴۰ دقیقه می‌باشد. بافت این پودینگ به قدری لطیف است که در دهان آب می‌شود. این پودینگ به طور سنتی همراه با تافی و یا خامه سرو می‌شود. البته می‌توان آن را با بستنی وانیلی هم میل کرد.

 

ترایفل با تکه‌های میوه، آجیل و شکلات تزیین می‌شود
ترایفل با تکه‌های میوه، آجیل و شکلات تزیین می‌شود

 

۴. ترایفل

ترافل، دسر بسیار محبوبی است که از چند لایه تشکیل شده و همراه با چای سرو می‌شود. این نوع ترافل، معمولا در لیوان و یا کاسه تهیه می‌شود، به صورتی که کیک اسفنجی وانیلی در کف لیوان و سپس ژله طعم‌دار (عموما با طعم توت فرنگی)، تکه‌های میوه در دیواره، فرنی وانیلی و نهایتا خامه روی آن‌ها قرار می‌گیرد. این دسر معمولا با تکه‌های میوه تزیین می‌شود. البته با خوراکی‌های خوشمزه دیگری مثل آجیل و شکلات هم بی نظیر است. می‌توانید این دسر را خیلی راحت از سوپر مارکت تهیه کنید. اما پیشنهاد می‌دهم به یک فروشگاه با کلاس‌تر بروید و ترافل‌های با کیفیت‌تری بخرید.

 

منبع: bloomsbury-international.com