چرا زبان فرانسوی یاد بگیریم؟

چرا زبان فرانسوی یاد بگیریم؟


زبانی پر کاربرد در دنیا

به گفته نلسون ماندلا، اگر با کسی به زبانی که می‌فهمد صحبت کنید، آن را متوجه می‌شود ولی اگر با زبان خودش صحبت کنید، آن را با گوش جان می‌شنود. از آنجا که حدود 300 میلیون نفر در دنیا به فرانسوی صحبت می‌کنند، یاد گرفتن این زبان به معنی امکان برقراری ارتباط با یک نفر از بیست و پنج نفر در کل کره زمین می‌باشد. فرانسوی، زبان رسمی 29 کشور است و بعد از زبان انگلیسی، بیشترین تعداد زبان‌آموز را به خود اختصاص می‌دهد. این زبان بعد از انگلیسی و آلمانی، پر کاربردترین زبان در فضای مجازی و اینترنت می‌باشد.

 

زبان فرانسوی بعد از انگلیسی، بیشترین تعداد زبان‌آموز را به خود اختصاص می‌دهد
زبان فرانسوی بعد از انگلیسی، بیشترین تعداد زبان‌آموز را به خود اختصاص می‌دهد

 

علاوه بر این‌ها، به علت رشد جمعیت آفریقا که حدود 50 درصدشان فرانسوی زبان هستند، تا سال 2050 شاهد 700 میلیون فرانسوی زبان در دنیا خواهیم بود. پیش‌بینی شده است که در همان سال، زبان فرانسوی از زبان چینی و انگلیسی که در حال حاضر پر کاربردترین زبان‌ها هستند، پیشی خواهد گرفت.

 

افزایش فرصت‌های کاری با یادگیری زبان فرانسوی
افزایش فرصت‌های کاری با یادگیری زبان فرانسوی

 

زبانی برای استفاده از فرصت‌های کاری

یادگیری زبان فرانسه و انگلیسی و تسلط بر آن‌ها، شانس شما را در پیدا کردن شغلی مناسب در بازار جهانی کار، افزایش می‌دهد. شرکت‌های فرانسوی نه تنها در فرانسه بلکه در کانادا، سویس، بلژیک و آفریقا، فرصت‌های شغلی مناسبی برای افرادی که به این زبان تسلط دارند فراهم کرده‌اند.

 

زبان تاریخ و دیپلماسی

فرانسوی پر کاربردترین زبان در دنیای دیپلماسی است. این زبان تنها زبانی است که برای رای‌گیری در دیوان عدالت اتحادیه اروپا مورد استفاده است. همچنین زبان کار و زبان رسمی در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین‌المللی المپیک و صلیب سرخ جهانی می‌باشد.

اهمیت تاریخی این زبان، بخصوص در آفریقا و در دوران استعمار و استفاده از این زبان توسط استعمارگران فرانسوی و بلژیکی، بسیار زیاد است. به همین علت است که یادگیری و صحبت به زبان فرانسوی، نه تنها شما را با کشور فرانسه بلکه با تاریخ و فرهنگ قاره آفریقا نیز آشنا می‌کند.

 

پاریس پایتخت مد و فشن در جهان است
پاریس پایتخت مد و فشن در جهان است

 

زبان هنر و ادبیات

ادبیات فرانسه، غنی‌ترین ادبیات در دنیاست. به ندرت پیش می‌آید که در دروس ادبیات مدرسه، از قهرمان‌های تاریخ ادبیات فرانسه صحبتی نشده باشد. ادبیات فرانسه تاثیر عمدهای بر مضامین، سبک نگارش و توسعه آن، به خصوص در قرن 19ام داشته است.

وقتی صحبت از مد در فرانسه می‌شود، اولین شهری که به ذهن می رسد، شهر پاریس است .پاریس پایتخت مد و فشن در جهان است. این شهر، مرکز خانه‌های مد مثل شنل، لویی ویتان و دیور می‌باشد.

پس اگر می‌خواهید با ادبیات فرانسه در ارتباط باشید، چاره‌ای نیست جز آنکه این زبان را بیاموزید.

 

زبانی برای یادگیری

یادگیری زبان فرانسوی، آسان و دلنشین است. بخصوص که با شیوه‌های نوین یادگیری، به سرعت می‌توان به سطح قابل قبولی از این زبان رسید. زبان فرانسه، یادگیری زبان‌های دیگر را نیز راحت می‌کند. به خصوص زبان انگلیسی که حدود 50 درصد از واژگان امروزی‌اش مشابه با زبان فرانسوی است.

 

اگر قصد دارید یادگیری زبان فرانسوی را با کیفیت بالا و به طور جدی شروع کنید، پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین آکادمی نوبل می‌باشد.  با کمک اساتید مجرب و حرفه‌ای نوبل می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید و در مسیر درست قرار بگیرید.

 

 

جهت ثبت مشاوره رایگان در آکادمی زبان نوبل کلیک کنید